PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI!

Dzień Bez Śmiecenia – edukacyjna kampania społeczna, w której poruszamy ważny temat świadomej segregacji odpadów i dobrego dla planety, ekologicznego stylu życia – ma już 15 lat!

Już od 16 lat pokazujemy Polakom, że segregacja naprawdę ma sens. W tym roku stawiamy na jakość we wszystkich aspektach!

Czym jest jakość w segregacji odpadów? Co zrobić, żeby odpad, który trafia do recyklingu z naszych domów był jak najlepszej jakości? O tym wszystkim możecie się dowiedzieć z wywiadów z ekspertami na stronie www.dzienbezsmiecenia.pl/wywiady, bo #Jakościowa_Informacja to najlepsze źródło wiedzy!

Obserwujcie nasz profil na facebooku, bo czeka Was nie tylko #Jakościowa_Segregacja (dużo przydatnej wiedzy), ale też #Jakościowa_Rekreacja, a więc KONKURSY Z NAGRODAMI!

To, jak będzie wyglądało nasze środowisko, ile odpadów zostanie poddanych recyklingowi, a ile wyląduje na wysypiskach; czy pozwolimy odpadom przeistoczyć się w przydatne lub atrakcyjne dla oka przedmioty, czy – przeciwnie – pozwolimy im zanieczyszczać powietrze i ląd – zależy tylko od nas.

Jak się przyłączyć?

Pobierz tegoroczną wizytówkę akcji –
kartkę elektroniczną
Dnia Bez Śmiecenia
i przekazuj ją dalej.

Polub nas
na Instagramie i Facebooku
i dołącz do wydarzenia
oraz zachęcaj do tego znajomych.

Bierz udział w konkursach!
Podziel się wiedzą
z rodziną, przyjaciółmi,
znajomymi z pracy i szkoły!

BĄDŹ Z NAMI OD 11 MAJA I ZOSTAŃ PRZEZ 365 DNI W ROKU!

Warto aktywnie brać udział w akcji, dzielić się wiedzą i organizować inicjatywy – nawet we własnym domu!

Wszystkie materiały będą dostępne do pobrania na stronie www.dzienbezsmiecenia.pl w zakładce „Do pobrania” – możecie dowolnie wykorzystać je w trakcie działań w pracy, szkole, lub w domu.