EkoStrefa

Do Dnia Bez Śmiecenia przyłączają się firmy, organizacje pozarządowe, szkoły, przedszkola, gminy i wiele innych podmiotów. Sprawdź, kto już podejmuje eko-działania albo pochwal się swoimi! Zorganizowałeś zbiórkę odpadów? Zaśpiewałeś eko-piosenkę z przedszkolakami? Zorganizowałeś konkurs? Wykorzystałeś materiały z naszej strony, albo stworzyłeś swoje? Pochwal się! Nazwij swoje działanie, dodaj zdjęcie, zaznacz lokalizację i dołącz do nas!

DODAJ

PUNKT

ZNAJDŻ

PUNKT

Przynajmniej jedno pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!

PP 18 Zielony Domek w Opolu

ul. J. Lelewela 7, 45-856 Opole

„Dzień Bez Śmiecenia” w Przedszkolu Publicznym nr 18 „Zielony Domek”.

„Odpady to nie śmieci – to surowce” pod takim hasłem zorganizowaliśmy 11 maja 2021 r. w naszym przedszkolu Dzień bez Śmiecenia. Dzieci poznały zasady segregowania odpadów. Na zajęciach obejrzały film edukacyjny dla dzieci i uprzątnęły teren ogródka przedszkolnego i wokół przedszkola. Każdy przedszkolak podpisał deklarację segregowania odpadów. Była to dla dzieci ważna lekcja promowania postaw ekologicznych i ochrony środowiska.

Przedszkole im. Jana Brzechwy w Będzinie

ul. Ignacego Daszyńskiego 3a 42-500 Będzin

W przedszkolu zadania Dnia Bez Śmiecenia realizowała grupa „Sowy” – 6 latki. Wykorzystane zostały materiały Dnia Bez Śmiecenia, a dzieciaki chętnie „podpisały” deklarację i nauczyły się jej na pamięć

Szkoła Podstawowa nr 3 w Wolsztynie

ul. Konopnickiej 1, 64-200 Wolsztyn,

Przedszkole Nr 5 im. Jasia i Małgosi w Płońsku

ul. Szkolna 36a, 09-100 Płońsk

Grupa ,,Jarzębinki” (5 – latki) z Przedszkola Nr 5 im. Jasia i Małgosi w Płońsku również świętowały Dzień Bez Śmiecenia. Dzieci uczyły się segregacji śmieci, poznały znaczenie słowa ,,recykling”, z okazji Dnia Ziemi dzieci przygotowały wraz z rodzicami ekologiczne stroje, jak również ,,Eko-instrumenty”. Na zakończenie działań dzieci otrzymały kartki na których narysowały siebie i podpisały się w ten sposób pod Deklaracją Odpowiedzialnego Przedszkolaka. Jarzębinki wiedzą, że o środowisko należy dbać i śmieci segregować.

Zespół Miejskich Przedszkoli w Rudzie Śląskiej

ul. Wolności 43, Ruda Śląska 41-700

W czasie tygodnia pracy, w ktorym wspólnie uczyliśmy się, jak dbać o naszą planetę w przedszkolu odbyły się zajęcia, których głównym celem było zachęcanie dzieci do segregowania śmieci oraz dbania o otaczający świat. Dzieci poznawały materiały z których wykonane były odpady, następnie segregowały je do odpowiednich pojemników- papier,szkło, plastik, bio. Przedszkolaki bawiły się przy tym doskonale,były bardzo zaangażowane w czasie zajęć. Był to bardzo radosny i dobrze spędzony czas.

Celowy Związek Gmin CZG-12

11 maja 2021r. Celowy Związek Gmin CZG-12 rozpoczął prezentację wystawy edukacyjnej poświęconej gospodarce odpadami. Na wystawę składa się 5 dwustronnych tablic o wymiarach 70 cm x 100 cm. Oprócz informacji o zasadach segregacji odpadów, korzyściach z recyklingu młodzi miłośnicy ekologii mogą rozwiązując eko-zagadki i otrzymać upominki od CZG-12. Wystawa będzie prezentowana do końca 2021 roku podczas imprez plenerowych w różnych miejscach Celowego Związku Gmin CZG-12.

Przedszkole nr 1 im. Małego Przyrodnika

11 maja 2021r. Celowy Związek Gmin CZG-12 we współpracy z Gospodarstwem Pszczelarskim Dutkowiak z Sulęcina przeprowadził spotkanie edukacyjne z grupą przedszkolaków z Przedszkola nr 1 im. Małego Przyrodnika. Podczas spotkania opowiedzieliśmy dzieciom jak duże zagrożenie dla zwierząt powodują zostawiane w lasach śmieci, przypomnieliśmy  zasady segregacji odpadów ale przede wszystkim opowiedzieliśmy o roli zapylaczy w naszym życiu. Dzieci posiały do doniczek z recyklingu rośliny przyjazne zapylaczom (słonecznik) a Pani Karolina z Gospodarstwa Pszczelarskiego przybliżyła dzieciom pracę pszczelarza. Spotkanie realizowane było w ramach działań na rzecz zapylaczy prowadzonych przez Fundację Ekologiczną ARKA pn. MYsiejeMY.